RETRO je našou ŠPECIALITOU

Už viac ako pol storočia môžeme obdivovať krásy Retro štýlu. Na rozdiel od premenlivých módnych trendov je jeho veľkou prednosťou fakt, že zahŕňa všetky tie najzásadnejšie, rokmi overené, dizajnérske skvosty od čias viktoriánskeho Anglicka, nazývané tiež ako Antique, cez o niečo málo mladšie prvky Vintage, až po pomerne súčasné Retro kúsky, ktoré už väčšina dospelej populácie viac či menej sami zažili.

Kúzlo Retro štýlu sa skrýva v symbolike. Tá vychádza z našej nostalgie, lebo sa vraciame späť ku spomienkam, koreňom, tradíciám či hodnotám. Retro pre nás tiež symbolizuje kvalitu, ktorá prekonala aj desiatky generácií. Zároveň nás tento štýl fascinuje, podnecuje našu prirodzenú zvedavosť a záujem o históriu. Retro ale tiež inšpiruje. Premietame ho do súčasných trendov, experimentujeme s ďalšími štýlmi alebo modernými prvkami a snažíme sa ho do budúcna aj sami tvoriť.

Retro tak do kúpeľne vnáša nadčasový dizajn, ktorý len tak nevyjde z módy, ale aj výnimočnosť, noblesu a tradíciu. Oslovuje nielen milovníkov starých čias, ale je veľmi obľúbený tiež u dizajnérov, ktorí s ním dávajú svojim interiérom jedinečný a osobitý štýl. Obdivujeme aj jeho obrovskú rozmanitosť. Kúpeľňou v Retro štýle možno vyjadriť nespútaného ducha mladosti a idealizmu, alebo pozdvihnúť impozantnosť, vášeň a eleganciu iné éry. Jeho kombináciou s modernými prvkami a technológiami potom vytvárame z kúpeľne priestor, ktorý bude príjemný, štýlový a funkčný zároveň.

V novom katalógu SAPHO RETRO nájdete ucelenú ponuku štýlových produktov, s ktorými vytvoríte dokonalý interiér z dôb minulých. Nájdete tu napríklad klasické či zdobené voľne stojace vane, elegantné a praktické umývadlá s podstavcami, okúzľujúci kúpeľňový nábytok, dizajnové vodovodné batérie a sprchy, ale aj tematické keramické obklady a kúpeľňové doplnky, vďaka ktorým bude Vaša retro kúpeľňa perfektná do posledného detailu.